מי אנחנו

המרכז הרב תחומי לאסתטיקה רפואית

המרכז הרב תחומי לאסתטיקה רפואית הוקם ע"י ד"ר מוניקה אלמן כדי להסדיר ולמקסם את נושא הכשרת הרופאים בנושא רפואה אסתטית בישראל. ד"ר אלמן בעלת ניסיון של עשרות שנים בתחום רפואת העור האסתטית ומחלוצות התחום בישראל. יחד עם צוות היועצים של רשת ד"ר אלמן, יצרנו תוכנית מקיפה וכוללת להכשרת רופאים המבקשים לעסוק בתחום האסתטיקה. הקורסים שתוכננו יוצרים חשיפה כוללת, רב ממדית, לתחום רפואת העור האסטטית ובכך מהווים פריצת דרך בכל הקשור להכשרת רופאים בתחום האסתטיקה בישראל.

ד"ר מוניקה אלמן

רופאה דרמטולוגית בעלת שם עולמי, אוהבת אנשים, מחקר וטכנולוגיה. אהבות אלה הובילו אותה לעיסוקה בתחום רפואת עור, ומזה שני עשורים היא מובילה מחקרים פורצי דרך בעולם ורשת מרפאות אסתטיקה פרטיות בבעלותה, המתמחות באסתטיקת העור.

עוד במסגרת התמחותה בתחום רפואת העור בשנת 1990, בבי"ח איכילוב בת"א, עבדה עם טכנולוגיית לייזר. חשיפתה ל'כלי המופלא הזה, שבא ממקום של תחכום ודיוק, הייתה מבחינתה כמעט מהפכה.

בשנת 1995 השתתפה ד"ר אלמן כרופאה חוקרת בפיתוח של מכשירי לייזר בתחום הפילינג. יחד עם צוות רופאים מארה"ב וסקנדינביה העבירה את המסר הראשוני – שניתן לבצע פילינג בעזרת קרני לייזר. המחקר והיישום הקליני בעקבותיו הובילו לשינוי דרמטי בדעת החוקרים בתחום וב-1995 החלה לעבוד על יישום טיפולי לייזר בהסרת שיער.

הבעיות בתחום האסתטיקה הרפואית מגוונות מאוד, צרכים חדשים מופיעים חדשות לבקרים ודורשים חידוש והעמקת טיפולים בבעיות קשות, כמו לדוגמה נפגעי פעולות איבה וטיפול בצלקות. ד"ר אלמן אינה קופאת על השמרים ומוצאת מענה למרב הבעיות הצצות בדרך.

מרפאות ד"ר אלמן הן המרפאות הראשונות אשר ביצעו טיפולים אסתטיים בלייזר
המחקרים שהובילה ד"ר אלמן עסקו בטיפולי הסרת שיער בלייזר, פילינג לפנים, טיפולי אקנה באור כחול ובטיפול בכתמים בפנים באמצעות הבזקי אור, טיפולים חדשים בתחום הצערת העור, מיצוק ופילינג בגלי רדיו, ובשנים האחרונות פיתוח טכנולוגיה המבוססת חום לשיפור מרקם העור והצערתו, שיפור צלקות אקנה וחידוש העור (TIXEL).

בנוסף, זכתה ד"ר אלמן – כבר שש פעמים – להיות "אתר בודק" עבור ה-Food and Drug Administration (FDA) – מנהל המזון והתרופות האמריקאי. המשמעות היא שד"ר אלמן ומרפאותיה נבחרו לבצע ניסויים קליניים וטיפולים באמצעות טכנולוגיה באישור ה-FDA – טיפולים המיושמים במרפאותינו ובעולם בהצלחה רבה.

בנוסף למאמרים רבים פרי עטה, יצא לאור בנובמבר 2010 ספרה השני של ד”ר מוניקה.

הספר, הנקרא Aesthetic Applications of Intense Pulsed Light, הוא ספר לימוד, המיועד לרופאים ולאנשי מקצוע ועוסק באפליקציות של טיפולים בהבזקי אור.

החזון שלנו

סוף מעשה במחשבה תחילה

ד"ר מוניקה אלמן שנסעה ולימדה והדריכה ב- 60 מדינות את תורת האסתטיקה, החל משנת 1994, ראתה את השינוי של שני העשורים האחרונים את הצורך של הרופאים ללמוד ולהכיל ולהתמקצע בטיפולים האסתטיים. הבעיה כמובן היא בכמות חוסר השביעות רצון של הלקוחות, תופעות לוואי ועבודה לא איכותית של הרבה מאד רופאים מטפלים.

בעקבות זאת, חשבה לנכון להכין וללמד דורות חדשים של רופאים אשר יישאו בגאווה את הידע והיכולת של מקצוע הרפואה האסתטית שמשום מה בישראל טרם השכילו להגדיר. כיום יש מספר עשרות רופאי עור וכירורגים פלסטיים אשר עוסקים באסתטיקה ויד עוד קרוב ל 2000 רופאים כלליים ורופאי שיניים שעובדים בתחום.

ד"ר אלמן גייסה את צוות הרופאים והיועצים של רשת ד"ר אלמן ובנתה קורס המיועד לרופאים כלליים ולרופאי שיניים, בשלב הראשון ובהמשך יהיה קורס שמיועד אך ורק לרופאי עור וכירורגיה פלסטית. כמו כן יהיו קורסי המשך וסדנאות לכל מי שאכן ירצה להתעמק ולחקור ולהצליח בתחום מלהיב זה.